Karakal British Open Masters Championships 2021 - Colets Health & Fitness Club
Friday 10 December 2021
Court 1Court 2Court 3 Time Court 4Court 5Court 6
 Free Court Free Court Free Court09:30 Free Court Free Court Free Court
 Free Court Free Court Free Court10:00 Free Court Free Court Free Court
MO75
Q1
Adrian Wright (YKS)
Winner M2
MO75
Q2
Winner M3
Chris Ansell (BRK)
 Free Court10:30 Reserved Plate Match Reserved Plate Match Reserved Plate Match
MO75
Q3
Ken Reid (SCO)
Winner M6
MO75
Q4
Bev Boag (HPH)
Martin Pearse (NOR)
 Reserved11:00 Reserved Plate Match Reserved Plate Match Reserved Plate Match
MO65
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
MO65
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
MO70
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
11:30MO70
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
 Reserved Plate Match Free Court
MO65
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
MO65
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
MO70
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
12:00MO70
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
 Reserved Plate Match Free Court
MO60
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
MO60
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
WO60
Q1
Karen Hume (KNT)
Winner M2
12:30WO60
Q2
Winner M3
Jill Campion (MDX)
 Reserved Plate Match Free Court
MO60
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
MO60
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
WO60
Q3
Lesley Sturgess (DYS)
Eunice Bond (SCO)
13:00WO60
Q4
Tamsin Bennett (SRY)
Sian Johnson (WAL)
 Reserved Plate Match Free Court
 Break Period Break Period Break Period13:30 Break Period Break Period Break Period
WO55
Q2
Bev Vatcher (DOR)
Karen Webb (BRK)
MO55
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
 Free Court14:00MO55
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
 Reserved Plate Match Free Court
WO55
Q3
Fran Wallis (LCN)
Polly Woodward (CHS)
MO55
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
 Free Court14:30MO55
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
 Reserved Plate Match Free Court
MO50
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
MO50
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
WO50
Q2
Alison Goy (NOT)
Sarah Parr (BRK)
15:00 Free Court Reserved Plate Match Reserved Plate Match
MO50
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
MO50
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
WO50
Q3
Linda Pritchard (SPE)
Kath Gray (CBA)
15:30 Reserved Reserved Plate Match Reserved Plate Match
 Break Period Break Period Break Period16:00 Break Period Break Period Break Period
MO45
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
MO45
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
WO45
Q1
Karen Meakins (BRB)
Libby Montgomery (HFD)
16:30WO45
Q2
Catherine Ruffle (KNT)
Rachel Calver (LEC)
 Reserved Plate Match Free Court
MO45
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
MO45
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
WO45
Q3
Vix Smith (SRY)
Michelle Baker (DOR)
17:00WO45
Q4
Claire Kedward (AVN)
Keeley Johnson (KNT)
 Reserved Plate Match Free Court
MO40
Q1
Winner R2-M1
Winner R2-M2
WO40
Q2
Nicola Helwick (ZAF)
Natalie Lawrence (SOM)
 Free Court17:30MO40
Q2
Winner R2-M3
Winner R2-M4
 Reserved Plate Match Free Court
WO40
Q3
Kate Bradshaw (CBE)
Lissa Muncer (BRK)
WO40
Q4
Regina Borromeo (LDN)
Selina Harper (CBA)
MO40
Q3
Winner R2-M5
Winner R2-M6
18:00MO40
Q4
Winner R2-M7
Winner R2-M8
 Reserved Plate Match Free Court
MO35
Q1
Tim Vail (SSX)
Winner M2
MO35
Q2
Winner M3
Winner M4
WO35
Q1
Sarah Campion (CHS)
Winner M2
18:30WO35
Q2
Sophie Beake (BRK)
Emmeline Gale (SRY)
 Reserved Plate Match Free Court
MO35
Q3
Winner M5
Winner M6
MO35
Q4
Winner M7
Winner M8
WO35
Q3
Stacey Gooding (WAL)
Mhairi Gritz (SCO)
19:00WO35
Q4
Gemma Barber (DOR)
Polly Roylance-Smith (LCN)
 Reserved Plate Match Free Court