iPROSPORTS British National Masters Squash Championships 2022 - Nottingham Squash Rackets Club
Thursday 10 February 2022
Court 5Court 6Court 7 Time Court 8Court 9Court 10
 Free CourtMO75
M2
Thomas Elves (DCL)
Robert Smith (KNT)
 Free Court10:00 Free CourtMO60
R2-M1
John Parkes (WOC)*
Keith Murray (SCO)
MO60
R2-M2
James Barrington (SRY)
Phil Wakefield (YKS)
MO75
M3
Ken Reid (SCO)
Norman Allen (SFK)
MO75
M4
Tibor Szolnoki (WKS)
Chris Ansell (BRK)
 Reserved10:30MO55P
M2
Nick Sheppard (ESX)
Neil Davies (SPE)
MO60
R2-M3
George Kousseff (HPH)
Stephen Edmondson (CBA)
MO60
R2-M4
Mike Potter (LNH)
Nick Gollaglee (SOM)
MO75
M5
James Dubois (SRY)*
Leo Kingston (LNH)
MO75
M6
Allan Whittow (BUX)
Martin Pearse (NOR)
MO65P
Q2
Sam Balsdon (DVN)
Richard Mosley (SRY)
11:00MO65P
Q3
Phil Colville (CHS)
Joe Mc Auley (DCL)
MO60
R2-M5
Allen Barwise (CBA)
Peter Call (BRK)
MO60
R2-M6
Mark Taylor (AVN)
Nick Peel (KNT)
MO75
M7
John Smith (NLD)
David Hardern (NOT)
MO75
M8
John Culverhouse (KNT)
Adrian Wright (YKS)
 Reserved11:30MO70
R2-M2
Peter Smith (BUX)
Andrew Edmondson (LCN)
MO60
R2-M7
Teejay Sogunro (HFD)
Mark Taylor (WKS)
MO60
R2-M8
Roger Wilson (NOT)
Dermot Hurford (SRY)*
 Break Period Break Period Break Period12:00 Break Period Break Period Reserved
MO70
R2-M1
Keith Jones (BRK)*
Aubrey Waddy (BUX)
MO60P
Q2
Adrian Lindfield (SFK)
Wayne Burgreave (DYS)
MO60P
Q3
Timothy Selfe (NOT)
Nigel D'Arcy (HFD)
12:30MO60P
Q4
Don Armitage (SFD)
David Harris (LCN)
MO55
R2-M1
Yawar Abbas (DCL)*
Steve Martin (YKS)
MO55
R2-M2
Jonathan Wills (CNL)
Marc Aldridge (SRY)
MO70
R2-M3
Emilio Fazzi (SCO)
Alistair Swift (LNH)
MO70
R2-M4
Alastair McMeckan (SCO)
Barry Featherstone (HPH)
MO55P
Q1
Neil Counter (CNL)
Neil Davies (SPE)
13:00MO55P
Q2
Glenn Danks (WKS)
Dave Cadwallader (SPE)
MO55
R2-M3
Duane Harrison (KNT)
Kevin Harris (HPH)
MO55
R2-M4
Tim Smith (CNL)
Raymond Burke MBE (LNH)
MO70
R2-M5
Ian Ross (SCO)*
Tony Pensom (DCL)
MO70
R2-M6
Alex Sinclair (SCO)
Larry Grover (HPH)
MO55P
Q3
Ian Hayden (DOR)
Daljit Nahil (WMD)
13:30MO55P
Q4
Cliff Ranson (NOT)
Steve ONeill (DOR)
MO55
R2-M5
Alex Betts (MDX)
Peter Lonsdale (DCL)
MO55
R2-M6
Andrew Chanter (LNH)
Peter Gunter (MDX)
MO70
R2-M7
Neil Nightingale (DYS)
Jakey Musson (CBA)
MO70
R2-M8
Leon Kirton (DCL)
Terry Belshaw (CBA)
MO70P
S1
Peter Smith (BUX)
Mick Broomhall (CHS)
14:00MO70P
S2
Rodger Holroyde (YKS)
Russell Foster (NOT)
MO55
R2-M7
Nigel Stiles (SRY)*
David Gray (CBA)
 Free Court
 Break Period Break Period Break Period14:30 Break Period Break Period Break Period
MO65
R2-M1
John Guyatt (WOC)
David Matthew (CNL)
MO65
R2-M2
John Goodrich (SFK)
Robin Ridley (SCO)*
MO60P
S1
David Kirk (OFE)
Adrian Lindfield (SFK)
15:00 Free CourtMO50
R1-M1
Nick Wall (YKS)*
Andy Simpson (DYS)
MO50
R1-M2
Thomas Ison (SFK)
Dominic Curtis (SRY)
MO65
R2-M3
Peter Alexander (SFK)
Adrian Alderton (WAL)
MO65
R2-M4
Ripley Oyler (BRK)
Stuart Hardy (WLT)
 Free Court15:30 Free CourtMO50
R1-M3
Stuart Hargreaves (YKS)
Sam Hanbury (SSX)
MO50
R1-M4
Mike Nichols (AVN)
Tim Clark (DCL)
MO65
R2-M5
Simon Evenden (NHM)
Terry James (LEC)
MO65
R2-M6
Steve Forster (YKS)
Geoff Redfern (WKS)
MO65P
S1
Chris Jordan (BUX)
Richard Mosley (SRY)
16:00MO65P
S2
Joe Mc Auley (DCL)
Keith Ragg (HFD)
MO50
R1-M5
David Youngs (NOR)
Spencer Beresford (LCN)
MO50
R1-M6
Nick Jones (WAL)
Andrew Murray (WKS)
MO65
R2-M7
Norman Raine (SFD)
Rob Ballingall (BUX)
MO65
R2-M8
John Petruschke (BRK)
Gordon McManus (KNT)*
 Free Court16:30MO60P
S2
Timothy Selfe (NOT)
David Harris (LCN)
MO50
R1-M7
Andrew Cross (DCL)
Jeremy Krzystyniak (SRY)
MO50
R1-M8
Robert Vivian (LEC)
John Simpson (YKS)*
 Reserved Break Period Break Period17:00 Break Period Break Period Break Period
 Free CourtMO45
R2-M2
Kevin Emery (NOT)
Nick Staunton (IRL)
 Free Court17:30MO55P
S2
Ian Hayden (DOR)
Steve ONeill (DOR)
MO40
M2
Stephen Jenks (SPE)
Keith Timms (HFD)
MO40
M3
Paul Stroud (LEC)
Steven Davies (BFD)
MO45
R2-M3
Joss Hargrave (LEC)
Matthew Stephenson (YKS)
MO45
R2-M4
Edward Prust (SPE)
Paul Boyle (BUX)
MO45
R2-M1
Matt Holland (HPH)*
Julian Beckett (WLT)
18:00 ReservedMO40
M4
Jon Hunter (CHS)
Mick Biggs (MDX)
MO40
M5
Jamie Goodrich (NOR)*
James Greenhead (SRY)
MO45
R2-M5
Jonathan Hope (OFE)
Alistair Wingfield (WAL)
MO45
R2-M6
David Gouldby (NOR)
Rob Staunton (IRL)
MO70P
F
Peter Smith (BUX)
Russell Foster (NOT)
18:30 Free CourtMO40
M6
Mike Potter (CHS)
Ross Gore (OFE)
MO40
M7
Nick Hargreaves (NOT)
Adam Giles (WLT)
MO45
R2-M7
Nick Freer (MDX)
Andy Marsh (SOM)
MO45
R2-M8
Justyn Claydon (WKS)
Mike Gregory (DVN)*
 Free Court19:00 Reserved Free CourtMO40
M8
Nathan Miller (SSX)
James Bowden (LEC)
MO35
M6
Billy Hawes (YKS)
Howard Lancashire (WKS)
MO35
M7
Tony Webb (SRY)
Chris Martin (LCN)
MO35
M2
Damian Burgess (WAL)
Rory Pennell (ESX)
19:30MO35
M3
Jason Pike (WKS)
Jason Chidwick (YKS)
MO35
M4
David Williams (NOT)
Phil Nightingale (SRY)
MO35
M5
Nick Sutcliffe (MDX)
Clive Marr (YKS)