iPROSPORTS British National Masters Squash Championships 2022 - Nottingham Squash Rackets Club
Friday 11 February 2022
Court 5Court 6Court 7 Time Court 8Court 9Court 10
 Reserved Free Court Free Court10:30 Free Court Free Court Free Court
 Reserved Free Court Reserved11:00 Reserved Free Court Free Court
MO75P
Q2
Tibor Szolnoki (WKS)
Leo Kingston (LNH)
MO75P
Q3
Allan Whittow (BUX)
John Culverhouse (KNT)
 Free Court11:30 Reserved Free Court Free Court
 Break Period Break PeriodMO55P
F
Glenn Danks (WKS)
Steve ONeill (DOR)
12:00MO40P
S2
Jon Hunter (CHS)
James Greenhead (SRY)
 Reserved Free Court
MO75
Q1
Michael Clemson (YKS)*
Thomas Elves (DCL)
MO75
Q2
Ken Reid (SCO)
Chris Ansell (BRK)
 Reserved12:30MO40P
S1
Adam Giles (WLT)
Nathan Miller (SSX)
MO55
Q2
Kevin Harris (HPH)
Raymond Burke MBE (LNH)
MO55
Q1
Yawar Abbas (DCL)*
Marc Aldridge (SRY)
MO75
Q3
James Dubois (SRY)*
Martin Pearse (NOR)
MO75
Q4
John Smith (NLD)
Adrian Wright (YKS)
 Free Court13:00MO45P
S2
Jason Revill (LCN)
Edward Prust (SPE)
MO55
Q3
Alex Betts (MDX)
Peter Gunter (MDX)
MO55
Q4
Nigel Stiles (SRY)*
Nigel Bacon (ESX)
MO70
Q1
Keith Jones (BRK)*
Andrew Edmondson (LCN)
MO70
Q2
Emilio Fazzi (SCO)
Barry Featherstone (HPH)
MO65P
F
Chris Jordan (BUX)
Keith Ragg (HFD)
13:30 Free CourtMO50
Q2
Stuart Hargreaves (YKS)
Tim Clark (DCL)
MO50
Q1
Nick Wall (YKS)*
Dominic Curtis (SRY)
MO70
Q3
Ian Ross (SCO)*
Larry Grover (HPH)
MO70
Q4
Jakey Musson (CBA)
Terry Belshaw (CBA)
MO60P
F
David Kirk (OFE)
Timothy Selfe (NOT)
14:00MO35P
S1
Damian Burgess (WAL)
Clive Marr (YKS)
 Free CourtMO50
Q4
Jeremy Krzystyniak (SRY)
John Simpson (YKS)*
 Break Period Break Period Break Period14:30MO50
Q3
David Youngs (NOR)
Andrew Murray (WKS)
 Break Period Reserved
MO65
Q1
John Guyatt (WOC)
Robin Ridley (SCO)*
MO65
Q2
Adrian Alderton (WAL)
Ripley Oyler (BRK)
 Free Court15:00MO35P
S2
David Williams (NOT)
Jason Chidwick (YKS)
MO45
Q2
Joss Hargrave (LEC)
Paul Boyle (BUX)
MO45
Q1
Matt Holland (HPH)*
Nick Staunton (IRL)
MO65
Q3
Simon Evenden (NHM)
Geoff Redfern (WKS)
MO65
Q4
Norman Raine (SFD)
Gordon McManus (KNT)*
MO75P
S1
Robert Smith (KNT)
Tibor Szolnoki (WKS)
15:30MO75P
S2
Allan Whittow (BUX)
Norman Allen (SFK)
MO45
Q3
Jonathan Hope (OFE)
Rob Staunton (IRL)
MO45
Q4
Andy Marsh (SOM)
Mike Gregory (DVN)*
MO60
Q1
John Parkes (WOC)*
James Barrington (SRY)
MO60
Q2
Stephen Edmondson (CBA)
Nick Gollaglee (SOM)
 Reserved16:00 ReservedMO40
Q2
Paul Stroud (LEC)
Mick Biggs (MDX)
MO40
Q1
Darren Lewis (LEC)*
Stephen Jenks (SPE)
MO60
Q3
Allen Barwise (CBA)
Mark Taylor (AVN)
MO60
Q4
Teejay Sogunro (HFD)
Dermot Hurford (SRY)*
MO40P
F
Nathan Miller (SSX)
James Greenhead (SRY)
16:30MO45P
F
Kevin Emery (NOT)
Edward Prust (SPE)
MO40
Q3
Jamie Goodrich (NOR)*
Ross Gore (OFE)
MO40
Q4
Nick Hargreaves (NOT)
James Bowden (LEC)
 Break Period ReservedMO35P
F
Damian Burgess (WAL)
Jason Chidwick (YKS)
17:00 ReservedWO35
Q4
Gemma Barber (DOR)
Leonie Holt (WKS)*
 Reserved
 ReservedWO60
Q2
Jackie Gregory (ESX)
Susan Pynegar (NOT)
 Free Court17:30WO55
Q2
Deborah Rogers (DYS)
Lisa Tolhurst (ESX)
 Break PeriodWO35
Q2
Heather Joy (BUX)
Polly Roylance-Smith (LCN)
WO60
Q3
Sian Johnson (WAL)*
Maureen Duke (IRL)
WO60
Q4
Tamsin Bennett (SRY)
Lesley Sturgess (DYS)
WO55
Q3
Karen Webb (BRK)
Polly Woodward (CHS)
18:00WO55
Q4
Dawn Robinson (ESX)
Fran Wallis (LCN)*
 ReservedWO35
Q3
Emmeline Gale (SRY)
Sophie Beake (BRK)
WO45
Q1
Vix Smith (SRY)*
Alexandra Perry (OFE)
WO45
Q2
Diane Fenwick (YKS)
Louisa Dalwood (HFD)
 Free Court18:30WO65
M1
Lynne Davies (WAL)*
Rebecca Czuczman (KNT)
MO35
Q2
Jason Pike (WKS)
Phil Nightingale (SRY)
MO35
Q1
Andrew Whipp (CHS)*
Rory Pennell (ESX)
WO45
Q3
Rachel Calver (LEC)*
Catherine Ruffle (KNT)
WO45
Q4
Helen Knowles (OFE)
Keeley Johnson (KNT)
 Free Court19:00 Free CourtMO35
Q3
Nick Sutcliffe (MDX)
Howard Lancashire (WKS)
MO35
Q4
Tony Webb (SRY)
Phil Rushworth (SRY)*